Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Komunikacyjne - WIST Ubezpieczenia i Finanse Wiesław Strzępek

Idź do spisu treści

Menu główne:

Komunikacyjne

Oferta Ubezpieczeń

Ubezpieczenie OC komunikacyjne to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób, które są posiadaczami pojazdów mechanicznych. Definicje i zakres ubezpieczenia OC reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych wraz z późniejszymi zmianami.

Ubezpieczenie OC ma za zadanie chronić posiadacza pojazdu mechanicznego od odpowiedzialności za szkody wyrządzone nie tylko

w związku z ruchem, ale również postojem ubezpieczonego pojazdów. Codziennie na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków z udziałem pojazdów mechanicznych, czyli m.in. pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów czy przyczep. Niestety, szkody wyrządzone w niektórych wypadkach sięgają setek tysięcy, a niekiedy kilku milionów złotych.


Autocasco (AC) - dobrowolne ubezpieczenie majątkowe od skutków uszkodzenia, zniszczenia i kradzieży, mające za przedmiot pojazdy mechaniczne. Celem ubezpieczenia jest rekompensata finansowych skutków szkody. Ubezpieczenie AC w tak zwanych wariantach rozszerzonych może poza tym obejmować ochroną np. kradzież, czy też skutki wandalizmu – czyli sytuacje, na które ubezpieczony nie miał większego wpływu.

Przy zakupie ubezpieczenia Autocasco większość kierowców w Polsce (54 %) w pierwszej kolejności kieruje się zakresem ubezpieczenia, a nie ceną


Assistance – nieobowiązkowa usługa ubezpieczeniowa zarówno osób prywatnych jak i firm, mająca na celu świadczenie usługi dla zapewnienia komfortu i poczucia bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych (np. naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu, zapewnienie pojazdu zastępczego, organizacja dalszej podróży, hotel dla kierowcy i pasażerów, pomoc
w przypadku awarii ogumienia, rozładowania akumulatora, przepalonej żarówki, zatrzaśnięcia kluczyków czy braku paliwa, opieka nad dziećmi i przewożonymi zwierzętami, transport medyczny, itp.

W Polsce usługa ta staje się coraz bardziej popularna. Według ostatnich danych (z 2011 r.) 28% Polaków korzysta z usługi assistance


NNW - polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków stosowana jako ubezpieczenia turystyczne, komunikacyjne lub nieszczęśliwy wypadek (śmierć) - jako dodatkowa umowa w ubezpieczeniach życiowych.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego